PŁUG 1 skibowy do mini traktorków

  • Producent: MATENG
  • Dostępność: Jest Jest  (10 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 845,53 zł 1 040,00 zł

Pług do podorywek i orek siewnych – 1 skibowy (1x 0,16) z kołem podporowym, zaczep K-1

Opis produktu
Pługi odkładają skiby jednostronne w prawo i można nimi wykonywać orkę zagonową z oddzielnymi bruzdami do przejazdu w drugą stronę.

Charakterystyka Pługa
Liczba skib 1 szt.
Szerokość robocza 0,20 cm
Głębokość orki maksymalna 20cm
Wydajność eksploatacyjna 0,20 Ha/h
Zapotrzebowanie mocy od 9 KM
Prędkość orki 4-7 Km/h
Prędkość transportu na zawieszeniu Do 15 Km/h
Długość 0,71 m
Szerokość do transportu 0,85 m
wysokość 0,82 m
Masa pługa 32 kg

Przeznaczenie:
Pługi zawieszane przeznaczone są do wykonywania podorywek i orek średnich na wszystkich rodzajach gleb o wilgotności umożliwiającej prawidłową uprawę, z wyjątkiem zakamienionych.

Pługi zadawalająco przykrywają ścierniska do 0,20 m. wysokości, jeśli jej średnia długość nie przekracza 0,20 m.

Pługi odwracają skiby jednostronnie w prawo i można nimi wykonywać orkę sposobem zagonowym. Wykonują prawidłową pracę w warunkach terenowych, pół płaskich i pofalowanych (pochylenie do 8°) wzdłuż i w poprzek pochylenia (zbocza).

Praca polega na odcinaniu skib odpowiedniej głębokości oraz szerokości, ich odwracaniu i kruszeniu. Orkę powyższymi pługami wykonuje się na różną głębokość. Podorywkę wykonuje się najczęściej na głębokość 6-12 cm, orkę siewną na głębokość 16-22 cm.

Montowany z prawej strony pługów zaczep dla narzędzi doprawiających, umożliwia doczepienie sekcji wałów lub bron zębowych.

Do utrzymania stałej głębokości pracy pługów służą koła kopiujące, przy ograniczaniu funkcji podnośnika ciągnika do podnoszenia i swobodnego opuszczania narzędzi.

O jakości pracy pługa decyduje głównie: sposób odwracania skib, stopień pokruszenia i spulchnienia roli. Użytkowanie maszyny do innych celów, niż opisane poniżej będzie rozumiane jako użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem. Maszyna powinna być użytkowana, obsługiwana i naprawiana wyłącznie przez osoby zaznajomione z jej budową, działaniem i zapoznane z zasadami postępowania w zakresie bezpieczeństwa. Przepisy dotyczące zapobiegania wypadkom, oraz wszystkie podstawowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa i medycyny pracy powinny być zawsze przestrzegane. Samowolne zmiany wprowadzone w maszynie, bez zgody producenta mogą zwolnić producenta od odpowiedzialności za powstałe uszkodzenia lub szkody. Spełnienie wymagań dotyczących obsługi i napraw według zaleceń producenta i ścisłe ich przestrzeganie stanowi warunek użytkowania zgodnego z przeznaczeniem.